עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פילטר לשעון מים

20/11/2018 09:19
ציון
פילטר מים, מים נקיים

מהו פילטר לשעון מים?

המים שיוצאים לנו מהברז הם הסיבה שאנו יכולים להתקיים בבטחה ובבריאות. בכל מקום שאין מים לא ייתכנו חיים וגם עמוק בהרים או בלב הג'ונגל בני אדם יודעים כיצד למצוא לעצמם מים. מציאת מקורות מים היא לא המשימה היחידה שצריכה להילקח בחשבון אלא הפיכת המים לראויים לשתייה. אמנם נראה לכולנו שמובן מאליו שהמים שלנו ראויים לשתייה אך עדיין בשנת 2018 יש מקומות בעולם שזה לא מובן מאליו. פילטר המים הוא זה שאחראי לסנן את המים והוא יכול להתחבר או על שעון המים, וכך יסנן את המים שמוזרמים לבניין או לדירה מסוימת, או לכל ברז באופן פרטני.


אלו סוגים של פילטרים ניתן למצוא?

פילטר לשעון מים מגיע במגוון שיטות כאשר אחת הברורות והמוכרות ביותר היא הסינון המכני. פילטר זה מסנן באופן מכני את המים, פשוטו כמשמעו, כך שהמים יכולים לעבור אך חלקים גדולים יותר נתקעים ברשת הסינון. בצורה כזו כל לכלוך או גורם מזהם שזורם במים דרך שעון המים נעצר ברשת ולכן יש גם צורך לנקות אותה לעתים תכופות. בעיות אינסטלציה יכולות לקרות כאשר הסינון לא פועל כי הוא פשוט נחסם מכמות הפסולת שהצטברה בו ולמרות שמדובר במים ובחלקים קטנים מאוד, כשפילטר המים פועל לבית שלם אחרי תקופה מסוימת יש צורך לנקות ואף להחליף אותו לחלוטין.

·       פילטר לשעון מים יכול לסנן גם בצורת פחם. פילטר זה נפוץ ביותר בישראל והוא הולך וצובר תאוצה בגלל שהוא יעיל יותר ויסודי יותר. פחם פעיל יכול להימצא יחד עם סינון מכני והוא זה שמשפר את הטעם והריח של המים על ידי כך שהוא מרחיק כלור. פחם פעיל שימושי ביותר במערכות שונות ואפילו בסינון כימי במסכות האב"כ שלנו על ידי ספיחה שלכל גורם שאנו לא רוצים במים.


תחזוקה והחלפה של הפילטרים

למרות השימוש הנפוץ והיום יומי של כולנו בפילטרים שונים עוד אין פילטר שמחזיק מעמד לעד. כל פילטר צריך להחליף ויש בעיות אינסטלציה רבות בגלל פילטרים תקולים. בחלק מהמקרים הפילטר גורם ללחץ מים נמוך ביותר באזור מסוים ובחלק אחר של המקרים הוא פשוט לא מתפקד והמים שלנו הרבה פחות בריאים.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: