עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מתי באמת צריך להזמין אינסטלטור?

23/09/2018 12:12
ציון
אינסטלציה, תחזוקת הבית, נזילת מים

תקלות אינסטלציה נפוצות

תקלות אינסטלציה הן תקלות נפוצות ובדרך כלל לא צפויות ומפתיעות אותנו בזמן הכי פחות נוח. אולם, מכיוון שאנו בעולם המודרני תלויים בצורה ברורה בצנרת המים, בין אם במטבח ובין אם בחדרי השירותים, על תקלות כאלו לא ניתן לעבור לסדר היום ויש לטפל בהן באופן מיידי. ריח רע של ביוב מהשירותים, דליפות מים רציניות, מים שעולים מהאסלה או סתימה בכיור, הן רק מספר דוגמאות לתקלות נפוצות בכל בית בישראל. ובכן, מה עושים? כיצד לנהוג במקרה של אחת מהתקלות האלו? אופציה אחת היא לנסות לפתור זאת בעצמכם. לא מעט תקלות יכולות להיפתר בקלות על ידי הברגה פשוטה או החלפת חלק של ברז או צינור, ללא צורך באינסטלטור. אולם, ישנן תקלות אחרות שמחייבות קריאה לשרברב מקצועי.


כיצד להחליט מתי כדאי לקרוא לאינסטלטור?

לפעמים קשה לקבוע באילו מקרים אפשר לפתור את הבעיה לבד ובאילו מקרים חייבים להזמין איש מקצוע. המלצתנו היא, שבמקרה של תקלה, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות ולפי התשובות החליטו באיזה פתרון לנקוט. השאלה הראשונה היא האם אתם מסוגלים לאתר את מקור הבעיה. למשל, אם יש נזילה – האם אתם יכולים לזהות את מקורה. במידה ולא – תקראו כמובן לאינסטלטור. במידה ואתם יודעים לקבוע מהי הבעיה הספציפית, שאלו את עצמכם את השאלה השנייה – האם אתם בטוחים ביכולתכם לפתור את התקלה שזיהיתם. כך למשל, אם יש דליפה בצינור המוביל מים לניאגרה – האם תדעו לקנות את הצינור המתאים ולהחליף אותו. אם ישנו טפטוף במקום אחר – האם אתם יודעים להחליף את הגומיה הרפויה בצינור וכן הלאה. 


השלב השלישי, אם זיהיתם את מקור הבעיה ואתם יודעים כיצד לטפל זה, הוא לנסות לפתור אותה בעצמכם. לדוגמה, אם יש סתימה במקלחת, נסו להוציא את כל השערות והלכלוך שהצטברו בעזרת היד או כלי עזר כלשהו. אם הצלחתם – מה טוב, אך אם מסיבות שונות לא פתרתם את הבעיה, כנראה שזה הזמן לקרוא לשרברב. בנוסף, חשוב לזכור כי ישנם מקרים בהם אין לנסות לפתור את הבעיה ויש להזעיק ישירות איש מקצוע. מקרים אלו הם מקרים של פיצוץ בצנרת, נזילות מסיביות או כל מקרה אחר הדורש פירוק ריצוף או קדיחה בקירות.


אל תהפכו תקלה קטנה לבעיה גדולה

על אף שבמקרים רבים תקלות אינסטלציה ניתנות לפתרון קל ופשוט על ידי כל אחד, לא תמיד זה המצב. אם אתם לא בטוחים במאה אחוז שאתם יודעים מה התקלה וכיצד לטפל בה, או אם אין לכם בכלל ניסיון כלשהו בהחלפת צינורות וכדומה, עדיף שלא תהיו גיבורים ותקראו לאינסטלטור כמה שיותר מהר. לעיתים, ניסיון לטפל בבעיה קטנה בצורה לא נכונה על ידי אדם לא מיומן יכולה להפוך את הבעיה הקטנה לתקלה גדולה וקשה פי כמה לפתרון.

 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: