עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מערכת סולרית בכל בית

29/04/2018 17:00
ציון
קולטי שמש, מערכת סולארית, טכנולוגיה

מערכות סולריות נכנסו לעולם כבר במאה הקודמת אך כיום העולם עובד על שיפור הטכנולוגיה הזו והפיכתה להרבה יותר נפוצה. לכולנו יש מערכת סולארית על הגג כאשר כך אנו יכולים לחמם את המים ביעילות בלי להשקיע באנרגיה רבה אך כדאי להכיר אותה ואת הפוטנציאל שלה יותר לעומק.


שימושים נרחבים בכל העולם

מערכות סולריות ניתן למצוא בשימושים רבים ולא רק במגזר הפרטי. למעשה רוב השימושים הם בכלל שימושים תעשייתיים וחקלאיים כאשר גם בעסקים יש שימוש לא מועט באנרגיית השמש. כדי לנצל את אנרגיית השמש בהיקפים גדולים יש צורך גם בהרבה מקום, דבר שעד היום עומד לרועץ כשרוצים להתקין מערכות כאלו, מה שהופך למשל גגות רעפים לגגות טובים יותר בגלל שטח הפנים הגדול, אך גם כאן זה תלוי בזווית הגג ביחס למסלול השמש. מערכות אלו פועלות על ידי קליטת אנרגיית השמש והפיכתה לאנרגיית חום שיכולה לחמם מים ובימינו אף ליצור חשמל לא מועט.


מה היתרונות של מערכת סולרית בכל בית?

·         המערכת עולה לעולם הרבה פחות. בצורה כזו אנו נוכל בעתיד להפסיק להסתמך על מקורות אנרגיה כמו נפט ודלק וכך למעשה נרוויח תעשייה חדשה שיכולה גם להרוויח לעולם יותר. ייצור נפט היא לא משימה שוטה והעלויות הופכות להיות גבוהות מאוד בעיקר למדינות שנשענות על אספקת נפט מיבוא.


·         מערכת סולרית חוסכת באנרגיה רבה. אנרגית השמש היא חינמית וזה למעשה הופך את הניצול שלה לדבר הרבה יותר יעיל עבורנו ועבור הכיס שלנו.

·         אנרגיה סולארית לא מזיקה לסביבה ומערכות אלו ידידותיות לשמירה על כדור הארץ.


בעתיד יהיה טוב יותר

אמנם כיום מערכות סולריות נפוצות בכל בית וגם בתעשייה משתמשים בהן יותר ויותר אך בעתיד אנו צפויים לנצל חלק גדול יותר מהאנרגיה הזו. כיום אנו מנצלים רק חמישית מהיכולת האמיתית של האנרגיה ומערכות משופרות יותר עתידות לנצל יותר מיכולת העבודה שהיא מסוגלת לספק. כך למשל ניתן להעביר את האנרגיה באיבוד מועט יותר שלה לאורך הדרך וכמובן לקלוט יותר שמש בכל פאנל סולרי. המערכות כיום מצליחות לקלוט שמש מספקת גם לא בימים הכי שמשיים שיש ואנו יכולים לראות כבר רכבים שנוסעים באופן סולארי, מטענים לטלפונים וכולה.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: