עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

טיפים לחיסכון במים

07/06/2017 10:58
ציון
חיסכון במים, טיפים לחיסכון במים

חיסכון במים בישראל – הכרחי להמשך קיומנו

ישראל הינה מדינה אשר סובלת ממחסור חמור במשאב העיקרי לחיים והוא המים. הסיבה העיקרית בגינה קיים חסרון חמור במים היא שימוש ביותר מים ממה שיש. מלבד המאמצים לחיסכון במים הנעשים ברמה הלאומית, ישנן דרכים רבות שדרכן נוכל לתרום לחיסכון במשאב החיוני, המים.


·         קיצור זמן המקלחת: באופן טבעי, ככל שנתקלח זמן רב יותר, כך נבזבז יותר מים. מומלץ להגביל את זמן המקלחת לשתי דקות ופחות על מנת להקטין את צריכת המים.


·         חיסכון במים בעת המקלחת: מלבד קיצור זמן המקלחת, מומלץ לכבות את ברז המים בעת המקלחת, בזמן ההסתבנות ובכך לחסוך במים.


·         תיקון נזילות וטפטופי ברזים וצינורות: טפטוף או נזילה של צינורות וברזים עשויים לגרום לבזבוז אדיר של מים. חשוב להיות ערים לכך ולתקן במהרה.


·         חסכם, הפתרון החכם! חסכם הינו התקן המותקן על ברזים וצינורות שתפקידו להקטין את כמות המים הזורמת החוצה. התקנת חסכם על ברזי הבית תביא להקטנת צריכת המים.·         הורדת המים בשירותים: מומלץ להשתמש בידית המחולקת לגדולה וקטנה, בהתאם לכמות המים הנדרשת וכמובן להשתמש ככל האפשר בידית הקטנה, בה כמות המים קטנה יותר.


·         שימוש חוזר במים: מומלץ להשתמש במים אשר נזלו או טפטפו ואין בהם שימוש לכאורה, להשקיית עציצים ולטיפול בצמחייה הביתית.


·         חיסכון במדיח ובמכונת הכביסה: הפעלת מכונת הכביסה והמדיח כשהם אינם מלאים עד הסוף, היא בזבוז של מים. הפעילו רק כאשר המכונות מלאות בכלים או בגדים.


·         זמני השקיה – בשעות הלילה: מומלץ להשקות את הגינה והעציצים בשעות הלילה, בהן אין שמש ואין אידוי של המים וכך ננצל את המשאב באופן היעיל והמיטבי ביותר.


·         חיסכון במים גם בעת שטיפת הרכב: מומלץ לחסוך במים גם בעת שטיפת הרכב באמצעות שימוש במטאטא ודלי מאשר בצינור ובכך ניתן לחסוך יותר מים.


כל אחד מאיתנו יכול לתרום למאמץ החיסכון במים – למען עתיד טוב יותר

בשל חשיבותו של משאב המים חשוב שכל אחד יתגייס לחיסכון במשאב החשוב לכולנו. למידע וטיפים נוספים בנושא - פנו אל דודי הכרמל - שירותי אינסטלציה בחיפה 24/7

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: